Önce Hangi Bardak Dolar

Bu soru ile hepimiz karşılaşmışızdır. Bende bugün Whatsapp gurubunda gördüm ve soruyu görünce aklıma geleni yazdım sizlerle paylaşmak istedim.
Herkesten bir cevap geliyor 7 diyen var 3 diyen var. Bende yazdım şunları:
-7. bardağa yollar tıkalı ,5. bardağa yollar tıkalı, 2 numaralı bardak 4 numaralı bardağı doldurana kadar 3 numaralı bardak dolar. Çünkü 6 numaralı bardağa yollar tıkalı. burada 1 numaralı bardağa çok iş düşüyor garibim iki tarafa da su yetiştirmek zorunda :D. Ama şu da var ki 3 numaralı bardağı dolduran boru daha aşağıda olduğu için 3 numaralı bardak dolup dolup taşar 2 numaralı bardağa su gitmeye bilir bile. Yani Buradan şu anlaşılıyor bir taraf yine ZENGİN bir taraf yine FAKİR.
Hatta şunu da diyebilirim 2 numaralı bardak o kadar iyimser davranışlı ki en altta yapılan boruyu kapamış üstteki boruyu açık bırakmış 4 numara dolsun diye.
Ama ne fayda 3 numara tüm suyu içiyor içemediğini de savuruyor etrafa. Bu hikaye aklıma zengin bazı ailelerin durumunu gözümün önüne getiriyor. Çoğu zengin aileler bu 3 numaralı bardak gibi zenginlik içinde yaşarken çocuklarına vermiş olduğu imtiyazlar bardaktan taşan su gibi. B.GÜNEŞ

Önce Hangi Bardak Dolar’ için 2 yanıt

Add yours

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: