OtObÜs MaCeRaLaRı 5

Hayırlı Pazartesiler. HAyırlı Sabahlar. Bugün kü sohbetimde muhabbetimde konuşmamda yada yazımda otobüs günlüğünde yine her zaman karşılaştığımız canlı örneklerine değineceğim..

Hemen her sabah aynı saatlerde evden çıkar evimin yakınında bulunan durağa giderim bazen aheste aheste bazen atom karınca misali hızlı gelen toplu taşımaya yetişmeye yada saatlerce beklemeye çalışırım bugünde Beklemeye çalışırım ifadesine örnek bir yaşanmış olayı ifade edeceğim. Hergün aynı mahallede yada benim bulunduğum güzergahta sabahları aynı insanlar duraklarından otobüse biner ve düşünürüm neden 8:20 geçe gelmesi gereken otobüs ya 10 gece gelir yada 30 geçe gelir ve iki otobüs arka arkaya aheste aheste gelir?………. yol aynı yolcular aynı ve hergüngüzergah yolundan geçen diğer vasıtalar aynı trafik aynı acaba geçiktiren ne yada hızlandıran ne?..

Bugünkü Yaşadığım olayda otobus 12 dk geç geldi ve gelirkende ard arda iki otobüs geldi aynı hat ikiside.ZAten bulunduğum yerde bir hat çalışıyor. sanki diğer toplu taşıma uyuya kalmış ta önde gelen diğerini zorla uyandırmış okula götüren veli gibi arkasına takmış durak durak götürüyor.. Çok rahatız … evet çok rahatız derken bu olayın üstüne otobuse bindiğimizde karşılaştığım bir olayıda anlatmak isterim. otobüs bugün pazartesi olmasına rağmen kalabalık değil neden iki otobüs el ele beraber geldikleri için yolcuları paylaşmışlar :)….

Otobüse bindim önde geçişi engelleyen kimse yok ama orta kapıda duran bir abi var duruşu kardolabında aynaya karşı dikilip eller cepte katolog çekiminde durur gibi duruyor. o orta kapı onun, sahiplenmiş. Acaba yer mi yok diye bakıyorum etrafa yerde var… otobüs durak durak duruyor ama abi inecek yolculara bu kapı benim arka kapıdan inin bakışı atar gibi bulunduğu yerden kenara çekilmeyip bulunduğu yerde yandurup insanların sağlı sollu geçmelerini sağlıyor… Ben bir ara turnike kurdu geçiş paralı sandım :)… Ben Kaçar Bol muhabbetli Günler

OtObÜs MaCeRaLaRı 5’ için 4 yanıt

Add yours

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: